Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Kto przyjedzie na Miesiąc Fotografii?

Data aktualności: 2010-04-20

Tegoroczny Miesiąc Fotografii będzie pełen gwiazd!

 

Majowy festiwal, którego 8. edycja poświęcona jest fotografii brytyjskiej, przyciągnie przede wszystkim wywodzących się z Wysp artystów o niepodwaĹźalnej pozycji międzynarodowej. PrzyjeĹźdĹźają do Krakowa Martin Parr, Mark Power, Anna Fox, Jason Evans, Jem Southam, John Davies, Tom Wood, Tom Hunter, Richard Billingham, Greg Hobson, Aaron Schuman i wielu innych.


Zaproszenie przyjął Martin Parr, najsłynniejszy obecnie fotograf brytyjski, kontrowersyjny członek legendarnej agencji Magnum Photos; autor kampanii reklamowych dla Paula Smitha i Louis Vuitton. Magnum reprezentować teĹź będzie Mark Power, artysta, który spędził 5 lat podróĹźując po Polsce z aparatem w ręku. Nominowana do Deutsche Börse Photography Prize Anna Fox, mająca na koncie współpracę z wokalistką i kompozytorką Alison Goldfrapp sama oprowadzi Państwa po wystawie i opowie o swoich pracach. O związkach fotografii z muzyką opowie natomiast Jason Evans – artysta, który z równym powodzeniem fotografuje modę, jak i swoimi pracami podbija publiczność brytyjskiego Tate.


Miesiąc Fotografii w Krakowie pozostaje także nieustająco miejscem spotkań polskich gwiazd fotografii. Do Krakowa przyjeżdżają kuratorzy sekcji ShowOFF festiwalu: Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora.
Kraków będzie tez miejscem spotkań wielu innych artystów, kuratorów i dziennikarzy związanych z fotografią i sztuką z całego świata!

««« Powrót