Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Fotoikony w Polsce

Data aktualności: 2012-06-06

 

 

Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie/ Głosowanie to projekt Fundacji.DOC realizowany dla Fundacji Sztuk Wizualnych, organizatora Miesiąca Fotografii w Krakowie 2012. Od chwili rozpoczęcia Festiwalu bardzo dynamicznie rozwija się w ramach wystawy Fotografia w życiu codziennym.

 


Zdjęcia ikoniczne to obrazy szeroko rozpoznawalne przez określone grupy społeczne. To fotografie, które stają nam przed oczami, gdy ktoś je opisuje. Często nie pamiętamy autora pracy ani daty jej powstania, budzą w nas jednak skojarzenia z konkretnym wydarzeniem, osobą, chwilą. Ikony fotograficzne działają na nasze emocje i utrwalają się w pamięci. Zdjęcia ikoniczne to prace, które nie wymagają podpisu, poniewaĹź "wszyscy" je znamy.

 


Akcja poszukiwania ikonicznych fotografii w swej pierwszej fazie skierowana została do grona ponad 300 osób związanych z kulturą. Do 17 czerwca w Bunkrze Sztuki oraz na stronie Fundacji.DOC zobaczyć moĹźna zdjęcia najczęściej przez nich wskazywane, a na na wybrane oddać swój głos.

 


O ile jeszcze tego nie zrobiliście okazją do odwiedzenia Bunkra Sztuki i zagłosowania na Fotoikony będą dwa panele dyskusyjne zaplanowane na ten weekend: Po co nam zdjęcia ikoniczne i dlaczego je pamiętamy? w którym udział wezmą: Bogna Kietlińska, Patrycja Siwiec i Kuba Śwircz (sobota, godz. 16:00) oraz Cytat fotograficzny, inspiracja, opracowanie – prawo a praktyka? z udziałem Marcina Lassoty i Adama Tuchlińskiego (niedziela, godz. 16:00).

 

Zapraszamy!
 

««« Powrót