Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Książki, książki, książki!

Data aktualności: 2012-06-11


 

 

Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie, prowadzi równieĹź działalność wydawniczą koncentrując się na publikacjach z zakresu teorii i historii fotografii oraz popularyzacji wydawnictw niszowych i kolekcjonerskich.

 

 

Jeszcze do końca Festiwalu nasze publikacje moĹźecie zobaczyć – i zakupić – w Biurze festiwalowym w Bunkrze Sztuki, a przez cały rok książki (oraz m.in.odbitki kolekcjonerskie) nabyć moĹźna za pośrednictwem sklepu internetowego.

 

 

W naszej ofercie znajdziecie zarówno katalogi kolejnych edycji Miesiąca Fotografii, jak i publikacje towarzyszące wystawom Sekcji ShowOFF; limitowane serie edytorskie czy wręcz białe kruki oraz albumy nowatorskie zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym. Oto kilka przykładów książek, które  znajdziecie w naszej ofercie.

 

 

Katalog MFK 2012 (projekt: Edgar Bąk), obok wspaniałych fotografii zawiera liczne wywiady z artystami tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu. Dowiedzcie się więcej o tegorocznym Festiwalu! W ofercie FSW dostępne są równieĹź Katalogi z wcześniejszych lat.

 

 

Publikacje artystów Sekcji ShowOFF to seria wydawnicza projektu Pilar Rojo prezentująca co roku dokonania młodych twórców. Tegoroczne nowości to książki Laury Makabresku oraz Dawida Misiornego, w latach poprzednich ukazały się m.in. publikacje Yulki Wilam i Karola Kaczorowskiego. Warto obserwować ich dokonania, a tych książek nie powinno zabraknąć w Waszej kolekcji!

 

 

Wspaniały album Marka Powera Melodia dwóch pieśni, wydany w 2010 roku przez Photoworks we współpracy z Fundacją Sztuk Wizualnych, to juz właściwie biały kruk! Nakład publikacji na Wyspach został szybko wyczerpany, poza internetowym sklepem Fundacji Sztuk Wizualnych niewiele jest miejsc, w których jest jeszcze dostępny!

 

 

MECEK.KOM to nowatorski album fotografii Wojciecha Mecwaldowskiego. Opublikowane w nim prace wykonane zostały telefonem komórkowym, a książka wyposaĹźona jest w tag NFC, co pozwala wysłuchać  towarzyszących prezentowanym w książce fotografiom komentarzy. MECEK.KOM to jeden z owoców oferty self-publishingu realizowanej przez FSW. Fundacja jako koordynator projektu udziela wsparcia eksperckiego (organizacja, opieka artystyczna) autorom podejmujących się wydania własnej książki/albumu.

 

 

Zapraszamy do zakupów, a  potencjalnych autorów publikacji – do współpracy!
 

««« Powrót