Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Wtorek - rodzina, Mistrz i lata 20. w Rosji

Data aktualności: 2012-06-12

O godz. 17:00 w Bunkrze Sztuki ostatni wernisaĹź prezentowanego w ramach Sekcji Eksperymentalnej projektu Album rodzinny.

Dzisiaj: Dorota Zyguła-Siemieńska (1982), która przede wszystkim jest Ślązaczką, mamą i fotografem. Uwielbia miejsce, w którym Ĺźyje – tu realizuje swoje pasje. Wychowuje syna Franka, gotuje i nieustannie podróĹźuje po Śląsku. Fotografia to część jej Ĺźycia. Jak twierdzi – daje jej nieskończone pokłady energii do działania, wymyślania, tworzenia i realizowania się w codzienności. Swoją pasję doskonaliła w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie oraz w WyĹźszym Studium Fotografii w Państwowej WyĹźszej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, uzyskując tytuł magistra Fotografii. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydziału Radia i Telewizji, magister Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. http://www.dorotazygula.pl/

 

 

O godz. 18:00 wykład w Muzeum Narodowym w Krakowie: Anna Gebhardt-Gądek Idą piękni dwudziestodwuletni – krąg futurystów. Rosja lat 20., strefa prywatna a strefa publiczna, pośmiertny kult artystów... Ciekawe!

 

 

O godz. 18:00 Fotografia i literatura: terytoria wspólne – lekcja mistrzowska José Manuela Navii w Instytucie Cervantesa. Autor wystawy Trzynaście skarbów Hiszpanii z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. Fotografie Navii opowie między innymi o tym, jak łączyć moĹźna fotografię z literaturą.

Wstęp wolny, z tłumaczeniem symultanicznym.
 

««« Powrót