Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Zostań Obywatelem Kultury!

Data aktualności: 2010-05-11

rys. Marek Raczkowski, Co łaska dla kultury

 

Obywatele Kultury to nieformalny i woluntarystyczny ruch obywatelski na rzecz zwiększenia nakładów na kulturę do co najmniej 1% budĹźetu państwa oraz zmiany zasad zarządzania i finansowania kultury.
Ruch powstał w reakcji na obecny poziom finansowania kultury – który lokuje Polskę na szarym końcu listy państw europejskich. Postulujemy zwiększenie wydatków Państwa na kulturę do wysokości co najmniej 1 % budĹźetu. Aby postulat nasz był słyszalny chcemy – jak w przypadku obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej – zebrać co najmniej 100 000 podpisów poparcia pod petycją w tej sprawie.
Świetną do tego okazją będzie Noc Muzeów (15 maja b.r.), kiedy kilkaset tysięcy ludzi w Polsce odwiedza muzea i inne przybytki kultury, potwierdzając tym samym, Ĺźe kultura jest polskiemu społeczeństwu potrzebna. Akcja rozpoczęła się juĹź 7 maja na Festiwalu Doc Review w Warszawie, a jej pierwszy etap zakończy się podczas Nocy Kultury w Lublinie 5 czerwca. Podpisy moĹźna złoĹźyć teĹź w Biurze Festiwalowym Miesiąca Fotografii w Krakowie (Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi, ul. św. Tomasza 17).
Pod apelem do Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie podpisało sie juĹź ponad czterystu najwybitniejszych polskich twórców oraz instytucje kultury, stowarzyszenia i powstałe po Kongresie Kultury fora obywatelskie.
Więcej – takĹźe dla osób chętnych do aktywnego poparcia Obywateli Kultury na www.obywatelekultury.pl.

 

««« Powrót