Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Ze szczyptą erotyzmu

Data aktualności: 2010-05-16

Dziś jesteśmy trochę erotyczni – jak i erotyczne bywają fotografie. Zaczynamy od warsztatów Akademii Fotografii, które tym razem poświęcone będą fotografii aktu. Tych, którzy nie zdążyli zapisać się na zajęcia, zapraszamy natomiast do Galerii Camelot, gdzie naszym gościem będzie fotograf Konrad Pustoła. Pamiętacie jego Darkrooms? Projekt, który pierwotnie pokazywany był w CSW Zamek Ujazdowski, w tym roku zawitał do krakowskiego Bunkra Sztuki. To seria wielkoformatowych fotografii przedstawiających puste wnętrza klubowych darkroomów. Fotografie wykonane zostały nad ranem, po opuszczeniu klubu przez gości a przed jego uprzątnięciem. Przedstawiają przestrzenie mroczne, smutne, spokojne, choć teĹź pełne niepokojącej energii. Przestrzenie darkroomów – zarazem fotograficznych ciemni, jak i pokojów służących do intymnych spotkań w gejowskich klubach. Prace Konrada Pustoły zostały właśnie wydane w postaci książki Darkrooms, której poświęcone zostanie dzisiejsze spotkanie z artystą.
Natomiast wieczór warto spędzić w towarzystwie artysty, którego nazwisko nieodłącznie kojarzy się z fotografią erotyczną, luksusową i perwersyjną. Artysty, który w swoich wspomnieniach wyznał: „Miałem trzy moĹźe cztery lata. LeĹźałem w łóĹźku w mieszkaniu rodziców na Innsbruckerstrasse. Był wieczór, jak zawsze zresztą – mnóstwo moich wspomnień dotyczy wieczoru. Moja niania, czyli Kinderfräulein, przygotowywała się do wyjścia i półnaga siedziała w halce przed lustrem. PowyĹźej znajdowała się lampa ścienna. Niania się malowała i wyglądała prześlicznie. To wtedy po raz pierwszy widziałem półnagą kobietę przed lustrem i zapamiętałem ten obraz.” Helmut Newton – fotograf mody i kobiecych aktów, twórca kontrowersyjny, balansujący na granicy między sztuką a pornografią, jest bohaterem prezentowanego dziś w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA filmu w reĹźyserii Adriana Mabena Helmut Newton – kształty znad krawędzi.
Zapraszamy teĹź do Klubu Pauza, gdzie Plfoto.com zaprasza na dyskusję Polska fotografia w Internecie. Dyskusji towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć zaproszonych przez organizatorów gości, publikujących na Plfoto.com.

 

««« Powrót