Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

CZYTAJĄC OBRAZ – dzień pierwszy!

Data aktualności: 2010-05-20

Przed nami tygodniowy maraton spotkań w podziemiach Klubu Pauza! Czytając obraz to okazja do spotkania i rozmowy z wydawcami, autorami publikacji fotograficznych i twórcami sztuki multimedialnej.

Dzisiaj pierwsze spotkanie, na którym gościem Fundacji Pauza oraz Galerii f5 & Księgarni Fotograficznej będą Jolanta i Waldemar Śliwczyńscy – właściciele wydawnictwa Kropka, znani z wielu inicjatyw wydawniczych (np. kwartalnik „Fotografia”).
Waldemar Śliwczyński to wybitny fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor, współautor i redaktor wielu książek (między innymi Września na starych pocztówkach, Dlaczego fotografia, Obrazki fabryczne, Fotografie Evy Rubinstein, De rerum natura Bogdana Konopki). Fotografia w Kropce, bo tak zatytułowane jest dzisiejsze spotkanie, odbędzie się o godz. 19:00.

 

Przed spotkaniem w Klubie Pauza o 17.00 w Galerii Camelot Krystian Bielatowicz – fotograf, archeolog i podróĹźnik – zaprezentuje nowy portal MagnesPhoto, przeznaczony dla zawodowych fotografów.

MagnesPhoto pomyślany został jako miejsce prezentacji ich sylwetek a zarazem Ĺşródło narzędzi do tworzenia przez nich multimediów. MoĹźe pełnić jednocześnie rolę strony internetowej fotografa z wyznaczonym przez niego adresem www czy słuĹźyć za pośrednika sprzedaĹźy zdjęć i sprzętu fotograficznego.


A wieczorem między godziną 20 a 22, juĹź w domowej atmosferze, a moĹźe w barze przy lampce wina, zachęcamy do wysłuchania audycji radia TOK FM Wrzenie świata. Gościem Małgorzaty Radkiewicz i GraĹźyny Kubicy będzie Małgosia Szczurek i Krzysztof Miller, którzy będą rozmawiać o pierwszym polskim wydaniu książki Susan Sontag Widok cudzego cierpienia.
Ci którzy wnikliwie śledzą nasz harmonogram wiedzą, Ĺźe w ramach festiwalu odbędzie się spotkanie poświęcone tej książce. Tym bardziej polecamy audycję, bo moĹźe to być okazja do przygotowania się do rozmowy w Galerii Camelot & Galerii Fundacji Imago Mundi 29 maja, na którą serdecznie zapraszamy!

 

««« Powrót