Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Fotokasty – przegląd

Data aktualności: 2010-05-21

Przed nami dwa dni przeglądu jednej z najciekawszych, a zarazem wciąż kontrowersyjnych form prezentacji fotoreportaĹźy: fotokastów, czyli materiałów multimedialnych łączących fotografię, film i dĹşwięk. Kto słyszy o fotokastach po raz pierwszy, a chce natychmiast zaspokoić swój głód wiedzy – niech juĹź teraz zerknie na stronę www.fotokasty.com.


Dzisiejszy pokaz broni się sam: autorzy fotokastów, które będziemy mogli zobaczyć, to prawdziwe międzynarodowe sławy fotografii reprezentowane przez agencje VII (czyt.: Seven) oraz MediaStorm, a wśród nich między innymi Joachim Ladefoged, Luis Sinco, Ron Haviv, Antonin Kratochvil czy James Nachtwey. Projekcja tajemniczo zatytułowana Coffee & Bloody Mary zapowiada się naprawdę pikantnie! Start o 20:30 przed ścianą hotelu Astoria na Kazimierzu (róg ulic Józefa i Estery).

Uwaga! W razie deszczu przenosimy projekcje do klubu Opium , ul. Jakuba 19


Jutro natomiast pora na laureatów konkursu „NewsreportaĹź 2009”, organizowanego przez „Newsweek“. W zeszłym roku po raz pierwszy moĹźna było zgłaszać fotoreportaĹźe w kategorii Fotokasty. Nominowanych było jedenaście i mimo, Ĺźe gatunek ten jest tak młody, doczekał się przyznania nagród i wyróĹźnień – to właśnie im będzie poświęcony jutrzejszy pokaz.
Zobaczymy fotokasty laureatów: NajdroĹźszy Tateniek – opowieść katyńska Magdaleny Wadowskiej i Michała Łuczaka, Magnez Dominiki Podczańskiej-Tchórzewskiej i Alberta Zawady oraz Kili. Wojownicy na dachu Afryki Adama Golca i Sergiusza Wasilewskiego oraz wyróĹźnionych: Pasterze Krystiana Bielatowicza oraz W drodze do Pana Pawła Łącznego i Konrada Grześlaka – a wszystko to jutro w sobotę (22 maja) o godz. 21:00 w Galerii Camelot & FIM.

Nie zapomnijcie zawitać o 19:00 do Klubu Pauza na kolejne spotkanie z cyklu Czytając obraz. Dzisiaj Mikołaj Grynberg i Jakub Skoczek zaprezentują album  Auschwitz – co ja tu robię?


Serdecznie zapraszamy!

 

««« Powrót