Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Western!

Data aktualności: 2010-05-22

Fotografował gwiazdy kina i estrady, celebrytów i polityków, pisarzy i sportowców. Kora, Lynch, Małysz, Staniszkis, Houllebecq, Shuty, Bartoszewski, Sasnal, Zimbardo, Krawczyk, Tusk, Prońko… to dopiero początek listy osób, które znalazły się przed obiektywem Kuby Dąbrowskiego. Swoje prace publikował między innymi w „Vivie”, „Machinie”, „Exclusivie”, „Elle”, „City Magazine”, „DIK Fagazine”, „Newsweek Polska” czy „Die Zeit”. Miał indywidualne wystawy między innymi w Białymstoku, Berlinie, Budapeszcie i Tokio. Regularnie gości teĹź na Miesiącu Fotografii w Krakowie jako fotograf i kurator. Dzisiaj – wyjątkowo spotka się z nami jako autor świeĹźo wydanej książki Western. Publikacja ukazała się w nakładzie 300 egzemplarzy, z czego kaĹźdy egzemplarz jest sygnowany i numerowany. Książkę kupić moĹźna wyłącznie podczas dwóch spotkań autorskich. Pierwsze z nich (i jedyne w Krakowie) odbędzie się juĹź dziś, w Barace o 15.00, w ramach MFK, gdzie z Kubą Dąbrowskim o Westernie rozmawiać będą Karol Hordziej i Andrzej Kramarz.„Wydałem książkę. Zawsze chciałem, w końcu jest. Cieszę się potwornie.
Książka nazywa się "Western" i jest dosyć mała - bardziej jak EPka niĹź jak pełen album. Nie jest Ĺźadnym podsumowaniem, na podsumowania będzie jeszcze czas, w "Westernie" są same nowe, nie pokazywane wcześniej rzeczy (oprócz dwóch). Ta książka jest trochę jak wrzut na bloga, tylko bardziej przemyślany i na papierze. Zdjęcia są o Monice, o zimie stulecia, jeĹźdĹźeniu pociągiem, leĹźeniu w łóĹźku i oglądaniu filmów. Jak zawsze”.

www.kubadabrowski.com

 


A wieczorem nie zapomnijcie o przeglądzie fotokastów! Dzisiaj plenerowa projekcja prac laureatów i wyróĹźnionych w konkursie „NewsreportaĹź 2009” w kategorii Fotokasty.


 

««« Powrót