Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Dziś w Pauzie: videopunkt

Data aktualności: 2010-05-23

Videopunkt to Warsztat Nowych Mediów. Koło naukowe, powołane przy PWSFTViT latem 2008 roku przez studentów, tworzących realizacje wideo. Obecnie do grupy należą studenci i absolwenci PWSFTViT w Łodzi, ASP w Łodzi, ASP w Warszawie oraz londyńskiego University of Westminster. Związani z nimi Ewa Ciechanowska oraz Adam Stefaniak, będą dziś naszymi gośćmi w Pauzie. Rozmowie o Niektórych rzeczach widzialnych i niewidzialnych towarzyszyć będzie projekcja filmów eksperymentalnych grupy videopunkt.

„Jesteśmy kooperatywą twórców, gdzie zamiast artystycznej jednomyślności łączy nas coś o wiele waĹźniejszego – chęć redefinicji rzeczywistości, w której Ĺźyjemy i funkcjonujemy. Do zaznaczenia swej twórczej obecności wykorzystujemy nie tylko sytuacje „stare", klasyczne – festiwalowe i galeryjne, ale teĹź aktywnie szukamy nowych sposobów funkcjonowania sztuk wizualnych. Kreując nowe sytuacje będziemy wykorzystywać niedostrzeĹźone moĹźliwości nowych mediów oraz potencjału przestrzeni – zarówno tej zamkniętej oraz otwartej, publicznej”.
 
Miłośników nowych mediów i filmu eksperymentalnego zapraszamy dziś o 19.00 do Klubu Pauza.

Więcej o działalności grupy na www.videopunkt.org


A przez całą niedzielę zapraszamy na dzień otwarty w Międzynarodowym Centrum Kultury. Od 10.00 do 18.00 MCK oferuje Państwu wolny wstęp na wystawę Marka Powera Melodia dwóch pieśni, w tym zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (o 12.00 i 15.00). Ponadto: biblioteczka House of Albums, konsultacje techniczne z ekspertami z Finisz Studio oraz Foto Plus, spotkanie z Konradem Pustołą, fotografem, asystentem i przyjacielem Marka Powera, a na koniec dnia – wizyta w starej Pradze z opowieścią fotograficzną w tle, czyli projekcja filmu „Rezerwat”. Zapraszamy!

 

««« Powrót