Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Kobiety o kobietach

Data aktualności: 2010-05-27


Lidia Popiel – fotografka, polska prezenterka telewizyjna, modelka. W 2009 roku znalazła się w rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce, ogłoszonym przez magazyn ekonomiczny "Home&Market". TakĹźe w 2009 roku ukazała się jej książka Twoje Ĺźycie, twój głos: projekt, w który zaangaĹźowały się najbardziej znane Polki – kobiety biznesu, sztuki, mediów oraz sportu. Ponad 30 kobiet opowiedziało o swoich waĹźnych decyzjach Ĺźyciowych, o miłości, przyjaĹşni, o tym co jest w Ĺźyciu cenne, z czego się cieszą i o czym marzą. Magda Mazur i Paulina Młynarska-Moritz rozmawiały między innymi z Kayah, BoĹźeną Batycką, Teresą Lipowską, Anną Ibisz, Dorotą Wellman, Kazimierą Szczuką, Natalią Kukulską, Magdą Gessler. Wszystkie spotkania zostały udokumentowane na czarno-białych fotografiach Lidii Popiel, która dziś o 19.00 w podziemiach Klubu Pauza będzie opowiadać o kobietach za i przed obiektywem oraz o okolicznościach powstania książki.
TakĹźe dzisiaj zapraszamy na spotkanie w ramach Fotograficznych Czwartków w MCK: Helena Postawka opowie o idei nowoczesności w fotografii architektury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przyglądając się fotografiom Le Corbusiera, László Moholy-Nagy’ego oraz innych znanych twórców awangardowych spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czym była nowoczesność dla architektów z kręgu Bauhausu, którzy często sami uwieczniali swoje dzieła na fotografiach. Jakich zabiegów uĹźywali aby podkreślić nowoczesny charakter fotografowanych budynków? Czy nowoczesność oznaczała dla nich po prostu jeĹźdĹźenie automobilami i korzystanie z innych wynalazków, czy moĹźe wiązała się z rewolucją Ĺźycia i myślenia? Po odpowiedĹş zapraszamy dziś o 17.00 do Międzynarodowego Centrum Kultury.
 

««« Powrót