Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Ostatni majowy weekend z MFK!

Data aktualności: 2010-05-28

Rezerwujcie czas: dziś zaczyna się ostatni weekend, jaki moĹźecie spędzić z Miesiącem Fotografii. To ostatnie dni, kiedy wszystkie wystawy są otwarte i czekają na zwiedzających. Do tego przygotowaliśmy dla Was jeszcze porcję spotkań, rozmów, imprez i koncertów – wszystkie mogą Wam zapewnić zwycięstwo w naszym konkursie fotograficznym. Przygotujcie się na ostatni majowy weekend z MFK!


Zaczynamy od spotkania z Galerii Camelot. O godz. 17.00 socjoloĹźka Agata Nowotny oraz laureaci konkursu fotograficznego Wielka Brytania widziana oczami Polaków zorganizowanego przez Fotopolis.pl będą rozmawiać o polskim spojrzeniu na sprawy brytyjskie.


Nie przegapcie teĹź zamknięcia cyklu Czytając obraz: z Markiem Kęskrawcem, autorem książki Czwarty poĹźar Teheranu oraz autorką fotografii Anitą Andrzejewską będziemy rozmawiać o obrazach stereotypu. Marek Kęskrawiec to dziennikarz, reporter, pięciokrotnie nominowany w konkursie Grand Press, dwukrotny zdobywca tej nagrody, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku Małopolski za rok 2004. Jego Czwarty poĹźar Teheranu to czerpiący z najlepszej tradycji reportaĹź literacki o kraju, który przez całe dziesięciolecia funkcjonował w obrębie czytelnego stereotypu: surowego brodatego mężczyzny i opatulonej w czador smutnej kobiety. Kraju, który nagle latem 2009 roku pokazał światu drugie oblicze – młode, zbuntowane, rzucające wyzwanie uzbrojonemu po zęby systemowi.

Z kolei w Korporacji Art World gościć dziś będzie kolejny artysta dobrze ubrany. Tom Hunter, fotograf, którego prace moĹźna zobaczyć na wystawie Fakty z Ĺźycia. Fotografia brytyjska 1974–1997 prezentowanej w Muzeum Narodowym, w rozmowie z Karoliną Kolendą i Wojciechem Szymańskim zdradzi niektóre sekrety swojego zawodu oraz opowie o Ĺşródłach swoich inspiracji i o relacjach między współczesną fotografią a nowoĹźytnym malarstwem. Prace tego absolwenta londyńskiego Royal College of Art i pierwszego artysty, którego fotografie były prezentowane w National Gallery, często przywołują skojarzenia z kolorystyką Vermeera lub operowaniem światłem stosowanym przez Caravaggia. „Dziewczyna bez perły” – spotkanie z Tomem Hunterem juĹź dziś o 19.00.


Wieczór naleĹźy do Jimmy’ego Edgara: złotego dziecka współczesnej tanecznej muzyki elektronicznej, który z legendami sceny klubowej grał juĹź jako nastolatek, po to, by w na pewien czas zrezygnować z muzyki na rzecz… fotografii. Ten pochodzący z Detroit „designer danceflooru”, jak sam lubi o sobie mówić, zagra o 21.00 w Klubie Pauza.

 

««« Powrót