Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
KALENDARIUM MFK 2013 Photomonth_kropki_duze

MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE — 2013

Photomonth_kropki_duze 

KALENDARIUM FESTIWALU MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE 2013

 

16.05 CZWARTEK                                                                                     

...............................................................................................................

  

17:00 wernisaż ShowOFF

Piotr Macha – Krwawe wykopki 

Kuratorka: Dorota Buczkowska

Opcja, ul. Piłsudskiego 38

Photomonth_kropki_duze

18:00 wernisaże

Ghislain Dussart – KOLAŻE

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (Galeria Alfa), ul. Lipowa 4

  

TADEUSZ ROLKE – STUDIO ROLKE

Kurator: Witek Orski

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (Galeria Beta), ul. Lipowa 4 

 

...............................................................................................................

 

 17.05 PIĄTEK                                                                                         

...............................................................................................................

  

16:30 Spotkanie mistrzowskie (eng)

Walter Pfeiffer 

Galeria Starmach, ul. Węgierska 5

Photomonth_kropki_duze 

16:30 wernisaż ShowOFF

Milena Natalia Soporowska – Pokoje gościnne

Kurator: Bownik

Galeria Trzecie Oko, ul. Bocheńska 5

Photomonth_kropki_duze 

17:00 wernisaż ShowOFF

Aleksandra Sołdatowa – Wszystko musi być piękne 

Kuratorka: Cecylia Malik

Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15

Photomonth_kropki_duze 

18:00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU

wernisaż

WALTER PFEIFFER – ZAKOCHANY W PIĘKNIE

Kuratorzy: Martin Jaeggi, Thomas Seelig

Galeria Starmach, ul. Węgierska 5

Photomonth_kropki_duze 

20:00 wernisaż

SYNCHRODOGS – CRYPSIS

Kuratorzy: Kolektyw New Roman

Galeria New Roman, ul. Krasickiego 9/8

Photomonth_kropki_duze 

21:30 IMPREZA NA OTWARCIE

23:00 koncert (wstęp wolny)

Ludojad 

FORUM Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28

 

...............................................................................................................

  

18.05 SOBOTA                                                                                         

...............................................................................................................

  

13:00 wernisaż

MILOU ABEL – JESTEM TOBĄ

ZPAF Gallery, ul. św. Tomasza 24

Photomonth_kropki_duze

14:00 wernisaż

POGRANICZA MODY

Kurator: Paweł Szypulski

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Photomonth_kropki_duze

16:00 spotkanie ShowOFF

Spotkanie z kuratorami Sekcji ShowOFF 2013: Kuba Bąk, Bownik, Dorota Buczkowska, Cecylia Malik, Marika Zamojska

Prowadzą: Jagna Lewandowska, Piotr Sikora

Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Photomonth_kropki_duze

17:00 wernisaż ShowOFF

Anna Kieblesz – Wir

Kurator: Bownik

Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Photomonth_kropki_duze

17:30 wernisaż ShowOFF

Ondřej Přibyl – Wycinek z katalogu dzieł Antonina Přibyla

Kuratorka: Marika Zamojska

Galeria Wiatrak, ul. Łobzowska 6

Photomonth_kropki_duze

18:30 wernisaż ShowOFF

Aleksandra Loska – Nicość w środku

Kuratorka: Marika Zamojska

Galeria Łącznik, pl. Matejki 4/12

Photomonth_kropki_duze

19:30 wernisaż ShowOFF

Dominik Ritszel – Eine kleine werke

Kuratorka: Dorota Buczkowska

Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 6

Photomonth_kropki_duze

20:00 wernisaż 

CORINNE DAY – POCZĄTKI 

Kuratorzy: Wojciech Nowicki, Mark Szaszy

Galeria Pauza, ul. Floriańska 18/5 (2 piętro)

Photomonth_kropki_duze

20:00 wernisaż ShowOFF

Siergiej Mielniczenko – Schwarzenegger to mój idol

Kurator: Kuba Bąk

Pauza, ul. Floriańska 18

Photomonth_kropki_duze

21:00 wernisaż ShowOFF 

Kaja Dobrowolska – Memory Box

Kurator: Kuba Bąk

Galeria AS, ul. św. Marka 22

Photomonth_kropki_duze

22:00 impreza

Sobota na placu Szczepańskim

Bomba | Charlotte | Betel, pl. Szczepański 3

 

...............................................................................................................

  

19.05 NIEDZIELA                                                                                    

...............................................................................................................

   

12:00 oprowadzanie kuratorskie (pl)

Po wystawie Pogranicza mody oprowadza Paweł Szypulski

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Photomonth_kropki_duze

13:30 Spotkanie mistrzowskie (eng)

Simon Menner

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a (sala audiowizualna)

Photomonth_kropki_duze

16:00 wernisaż 

ROY VILLEVOYE – CZERWONE KALIKO 

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, ul. Krakowska 46

Photomonth_kropki_duze

17:30 wernisaż ShowOFF

Jurko Diaczyszyn – Slavik’s Fashion

Kuratorka: Cecylia Malik

OFFence Gallery, ul. Koletek 12

Photomonth_kropki_duze

18:00 wernisaż

SHOWstudio – Fashion Film

Angel Wawel, ul. Koletek 12

 

...............................................................................................................

  

20.05 PONIEDZIAŁEK                                                                             

...............................................................................................................

  

18:30 wernisaż 

VANITY – FOTOGRAFIA MODY Z KOLEKCJI F.C. GUNDLACHA

Kurator: F.C. Gundlach

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, al. 3 Maja 1

 

...............................................................................................................

  

21.05 WTOREK                                                                                        

...............................................................................................................

 

18:00 Spotkanie mistrzowskie (de / pl)

F.C. Gundlach

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, al. 3 Maja 1 (sala audiowizualna)

 

...............................................................................................................

  

22.05 ŚRODA                                                                                        

...............................................................................................................

  

11:00 warsztaty dla dzieci

Do wystawy Synchrodogs

Prowadzi: Justyna Mazur

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Zapisy: photomonth.com

      

 ................................................................................................................

  

23.05 CZWARTEK                                                                                    

...............................................................................................................

  

18:00 spotkanie (pl)

T-shirt: globalny produkt kulturowy? 

Prowadzi: Jacek Kukuczka, Eleonora Tenerowicz

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, ul. Krakowska 46

  

...............................................................................................................

  

24.05 PIĄTEK                                                                                         

...............................................................................................................

 

24–26.05 WEEKEND KRAKÓW PHOTO FRINGE
Gra miejska
Info: krakowfringe.com, facebook.com/krakowphotofringe

Photomonth_kropki_duze

24–25.05 warsztaty Akademii Fotografii  (eng / Pl)
Moda współczesna („Baron Magazine”)
Prowadzą: Ché Zara Blomfield & Matthew Holroyd
Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60
Zapisy: akademiafotografii.pl

Photomonth_kropki_duze

21:00 SLIDENITE – pokazy plenerowe

Polska fotografia reportażowa 

FORUM Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28

  

...............................................................................................................

  

25.05 SOBOTA                                                                                        

...............................................................................................................

 

12:00–18:00 akcja (bilety)

Butik polskich projektantów 

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a (1 piętro)

Photomonth_kropki_duze

13:00 oprowadzanie kuratorskie (pl)

Po wystawie Pogranicza mody oprowadza Karolina Sulej

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Photomonth_kropki_duze

15:30 warsztaty dla dzieci

Do wystawy Synchrodogs

Prowadzi: Justyna Mazur

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Zapisy: photomonth.com

Photomonth_kropki_duze

18:00 Spotkanie mistrzowskie (pl)

Zbigniew Libera

Prowadzi: Witek Orski

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26

Photomonth_kropki_duze

21:00 SLIDENITE – pokazy plenerowe

photo.mov międzynarodowy konkurs wideo

Finałowy pokaz konkursu photo.mov 

FORUM Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28

  

...............................................................................................................

  

26.05 NIEDZIELA                                                                                    

...............................................................................................................

 

11:00–18:00 akcja (bilety)

Butik polskich projektantów

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a (1 piętro)

Photomonth_kropki_duze

12:00 warsztaty dla dzieci

Na wystawie Pogranicza mody

Prowadzi: Justyna Mazur

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Zapisy: photomonth.com

Photomonth_kropki_duze

12:00 Spotkanie mistrzowskie (eng)

Marie Schuller (SHOWstudio)

Angel Wawel, ul. Koletek 12

  

...............................................................................................................

  

29.05 ŚRODA                                                                                           

...............................................................................................................

  

16:00 Warsztaty Legalnej Kultury 

Fotografia – podstawy funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Zapisy: legalnakultura.pl

  

...............................................................................................................

  

30.05 CZWARTEK                                                                                     

...............................................................................................................

  

18:00 Spotkanie mistrzowskie i projekcja filmu (pl)

Tadeusz Rolke

Przed spotkaniem

Krakowski Festiwal Filmowy prezentuje

Dziennik z podróży; reż. Piotr Stasik, Polska, 2013, 51 min (w jęz. polskim)

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4

  

...............................................................................................................

  

31.05 PIĄTEK                                                                                           

...............................................................................................................

  

18:00 Spotkanie mistrzowskie (eng)

Oliver Chanarin

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26

 

Ciąg Dalszy >>