Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

I tak minęła dziesiąta edycja

Data aktualności: 2012-06-18

 

Wczoraj oficjalnie zakończyła się 10. edycja festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Co wydarzyło się przez cały ten wyjątkowy miesiąc?

 

 

Podczas Festiwalu razem z Wami świętowaliśmy 10 lat Miesiąca Fotografii. Jak na dziesięciolatka przystało: było wielu znamienitych Gości, była urodzinowa impreza z wielkim tortem, było wspólne urodzinowe zdjęcie na Placu Szczepańskim, było dające duĹźo frajdy poszukiwanie „twarzy Miesiąca Fotografii" i wiele, wiele innych okazji do świętowania! Dziękujemy za to, Ĺźe bawiliście się z nami!

 

 

W formule urodzinowego Festiwalu tradycyjny element – Program główny – był okazją do zaprezentowania 9 fantastycznych wystaw. Ten urodzinowy prezent dla Was dał równieĹź wiele przyjemności nam samym! Licznie odwiedzane ekspozycje napawają nas dumą zarówno z uwagi na najwyĹźszą wartość merytoryczną, jak i formalną: od monumentalnej wystawy Aleksandra Rodczenko i ikonicznej Jerzego Lewczyńskiego, przez eksperyment Jasona Evansa czy ekspozycję znakomitych prac Sally Mann i Viviane Sassen, przebogatą kolekcję Cezarego Pieczyńskiego i nowe oblicze René Magritte’a, aĹź po niepokojące fotografie Lieko Shigi i odwaĹźnego Siergieja Bratkowa.

 

 

Znanym juĹź publiczności Festiwalu elementem była równieĹź ciesząca się duĹźym zainteresowaniem Sekcja ShowOFF, w tym roku stworzona w oparciu o wybory pięciu kuratorskich duetów. Wybrana do udziału w Festiwalu dziesiątka młodych artystów, pracując wraz ze swoimi mentorami, w ciekawym stylu uzupełniła wystawienniczą część wydarzenia.

 

 

Nowością – i wielkim sukcesem! – tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie była Sekcja eksperymentalna. Wystawa Fotografia w Ĺźyciu codziennym pozwoliła głoszone przez nas hasło DOŁĄCZ w 100% wcielić w Ĺźycie. Publiczność chętnie włączyła się w tworzenie wystawy i w procesy zapoczątkowane przez rewelacyjną grupę kuratorów, animatorów, badaczy i artystów działających wspólnie z inicjatorką projektu, Charlotte Cotton i Karolem Hordziejem, kuratorem wystawy. Interaktywna ekspozycja zmieniała się i rozrastała z godziny na godzinę. Efekt? Powstała wystawa, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Nie udałoby się to bez Ĺźywego zaangaĹźowania i czynnego udziału publiki – DZIĘKUJEMY! Bez Was nie byłoby to moĹźliwe!

 

 

DZIĘKUJEMY, że DOŁĄCZYLIŚCIE, świętowaliście z nami urodziny i celebrowaliście fotografię. 10 lat ma się tylko raz!

 

 

JuĹź teraz pracujemy nad kolejną odsłoną Festiwalu. Odliczanie dni do rozpoczęcia Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013 juĹź ruszyło. Nie rozstajemy się jednak na cały rok – bądĹşcie z nami w kontakcie! Zapraszamy do odwiedzenia nas na Rampie Fundacji Sztuk Wizualnych. Zapraszamy do przeglądania oferty FSW dostępnej w sklepie internetowym. Po tegorocznej edycji wzbogaciła się ona o nowe albumy, photobooki i unikatowe odbitki autorskie dostępne w limitowanych edycjach. Zapraszamy równieĹź do śledzenia naszych działań realizowanych pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu – wystaw, publikacji czy akcji. JuĹź w najbliĹźszy piątek, 22 czerwca, zapraszamy do gliwickiej Czytelni Sztuki na wernisaĹź wystawy fotografii Zofia Rydet Zapis socjologiczny 1978–1990!
 

 

 

««« Powrót